szombat

Bábos korlát?... Nem!

A cím s ami alatta következik nem arról akar értekezni, hogy ízléses-e napjainkban balusztrádot (bábos korlátot) építeni, vagy sem.


Arról van szó, hogy a korábbi két alkalommal, mikor volt diákjainkról meséltünk történeteket, sikerült  zseniálisan frappáns címeket faragni (Légióban - idegenben, Háttér - információ). Jelen esetben -  objektíven megállapíthatjuk - hasonlóan remek cím született, mely rámutat arra, hogy ha valaki bábszakon végez, az még nem akadályozza meg őt abban, hogy színészi tehetségét is megvillogtassa, vagy light designer legyen.







A bejegyzés apropóját az adja, hogy február másodikán, iskolánkból is sokan fogják megnézni a Pál utcai fiúkat, melyben Gerébet Mihály Csongor játsza (a darabban szerepel amúgy Böjthe Norbert és Szabó János Szilárd is, akik néhány éve végeztek nálunk).




Csongi árny játéka (magas művészet, otthon ne csináld!)
Csongor  1992-ben születetett, Jánosy Zsuzsanna volt a tanítónénije. Majd Kádár Noémi Andrea magyartanárnő  osztályába járt, abban az időben mikor egyesítették a 15-ös és 17-es iskolát, s ennek eredményeként két hatodikos magyar osztályt a 17-es épületéből áttettek a piac melletti épületbe, és szüneteken  mi lelkes tanárok önfeledten ide-oda rohangáltunk. Csongi velünk s néhány vadóc osztálytársával ellentétben mindig nyugodt volt,  és Harry Potter könyveket olvasott. 



 
 A Bolyai elvégzése után következett a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem bábművészeti szaka. Ezalatt Csongi fellépett  a Cimborák- Erdélyi Magyar Bábostalálkozón Sepsiszentgyörgyön, a csíkszeredai Lurkó Fesztiválon , valamint Aradon, Temesváron, Segesváron, Szebenben, Nagykárolyban, Kolozsváron. 





Néhány előadás melyben játszott: Minden egér szereti a sajtot, Avenue Q, Liliom, Mankurt legenda. Miután elballagott, nyáron a Bánsági Tanyaszínházzal járta a szorványt. És végül íme, novembertől mint Geréb: 





Olvasnivaló:

A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem a Lurkó fesztiválon

Már egy hete úton van a Bánsági Tanyaszínház
 
"Háromszor veri ezt kenden Ludas Matyi vissza" 

 A Pál utcai fiúk