Az együttes négy tagja muzsikát varázsolt a kisiskolások talpa alá, de a tanító nénik sem álltak tétlenül, mindannyiunknak örömet jelentett a közös tánc és éneklés.
Az együttes tagjainak a bevallása szerint, egyénenként és csapatban is, már több éve foglalkoznak a magyar néphagyomány értékeivel, népzenével, néptánccal, népi énekléssel és gyerekoktatással. Számos táncházban, zenés rendezvényen, népzene- és néptánctáborokban zenélnek úgy országunkban, mint külföldön.
A Folker együttes Kecsketánc című albumát is kézbe vehettük, mely gyerektáncházas népzenét, népdalt, népi gyermekjáték- és táncdalokat, közismert gyermekdalokat tartalmaz.
A sepsiszentgyörgyi együttes a népi hangszereit is bemutatta. A gyerekek olyan hagyományos hangszerekkel ismerkedhettek meg, mint a furulya, hegedű, koboz, brácsa vagy éppen az ütőgardon.
A furulya meg a hegedű nem volt idegen senki számára, de ütőgardont, brácsát meg kobozt sokan most láttak először. Az ütőgardon népi húros ritmushangszer, amit ütővel és ''csípkedéssel'', pengetéssel szólaltatnak meg. Megfigyelhettük a hegedű és a brácsa közötti hasonlóságokat, különbségeket, s megjegyeztük azt, hogy a brácsa kísérőhangszer, míg a hegedűn játszák a dallamot. A koboz egy fél körtére hasonlít, teste öblös, nyaka rövid, jellegzetessége, hogy a hangolófej hátratörik.
''Elmúlott a rövid farsang
De mi azt nem bánjuk,
Sirassák a lányok
Otthon maradásuk,
Kiknek a sok méreg miatt
Ráncos az orcájuk.''
Visszavárunk, kedves Folker együttes!!!